Sıkça Sorulan Sorular

1- Delfin Thermoproff ürünü nedir? Ne işe yarar? 

Delfin Thermoproff Isı, Ses, Yangın ve Neme karşı yüksek yalıtım özellikli sıva formunda olan doğal yalıtım sıvasıdır.  Muhteviyatı doğal taşlardan oluşmaktadır. İçerisindeki her bir madde farklı bir özelliğe sahip olup tek ürün ile dört yalıtım yapılmasını sağlamaktadır.  

2- Delfin Thermoproff ‘un garanti süresi nedir? 

Delfin Thermoproff Isı, Ses, Yangın ve Neme karşı yüksek yalıtım özellikli sıva %98 oranından doğaldır.  Doğal bir ürün olan Delfin Thermoproff nefes alan yapısı sayesinde zamanla mukavemeti artar. Bu özelliği sayesinde bina ömrüne eş değer garanti süresine sahiptir. 

3- Delfin Thermoproff ‘un üzerine boya yapılıyor mu?

Delfin Thermoproff Isı, Ses, Yangın ve Neme karşı yüksek yalıtım özellikli sıva üzerine boya, kalebodur, kaplama (seramik-porselen, metal, laminat, ahşap, taş )  gibi bir çok alternatif uygulama yapabilirsiniz.  Özellikle Delfin Dekoratif Sıva kullanmanızı öneririz.  

4- Delfin Thermoproff ‘un kaç cm uygulama yapılması gerekir? Bunu neye göre belirleyebiliriz?

Delfin Thermoproff ‘u uygulamak istediğiniz konut – bina – projenin bulunduğu ısı bölgesi önemlidir.  

Bununla birlikte bazı özel durumlarda uygulama yapılacak yüzeyde kullanılan yapı malzemeleri,  uygulama yüzeyinin yapısı,  mimari özellik,  konum gibi faktörlere göre de değişiklik göstermektedir.  Yapılan keşif sonrasında yalıtım hesaplamaları ile doğru kalınlık tespit edilmektedir.  

5- Hangi ısı bölgesinde olduğumu nasıl belirleyebiliriz? Bunu kim belirliyor? 

Binalarda Isı Yalıtım Yönetmeliği hükmünce Türkiye’de binalarda ısı yalıtımı uygulamaları bakımından dört bölgeye ayrılmıştır.  1.11.2008 tarihinde yürürlüğe giren bu Yönetmelik hükümlerini Bayındırlık ve İskân Bakanı yürütür.

6- Delfin Thermoproff  ile Isı yalıtımı ile ilgili ne kadar avantaj sağlarım?

Delfin Thermoproff Isı, Ses, Yangın ve Neme karşı yüksek yalıtım özellikli sıva ile %40 ile % 60’a varan ısı tasarrufu sağlayabilirsiniz. Yüksek performansta tasarruf sağlamak için zemin, pencere, çatı yalıtımlarınızı da yaptırmanızı öneririz. 
 

7- Delfin Thermoproff  uygulama öncesi ağırlığı ne kadardır? Uygulama sonrasında binaya ekstra yük bindirme riski var mıdır? 

Delfin Thermoproff   paket ağırlığı 15 kg olup uygulama sonrası sıvanmış yüzeylerde 1 m² ’de (en az 2 cm kalınlık)  10 kg’dır.  Doğal taş tozları ve agrelardan oluşan yapısı ile Delfin Thermoproff binanıza ekstra yük bindirmez. 

8- Delfin Thermoproff uygulaması için uygun hava koşulları nedir?

Her türlü iklimde mükemmel performans sağlayan Delfin Thermoproff;  +5/+30˚C sıcaklığında uygulanmalıdır. 

9- Boyalı oturulan binada uygulama yapılabiliyor mu ?

Binanın yüzeyinde var olan boya dökülmeleri temizlenip çatlaklar onarılmalıdır.  Boyalı yüzeylere tutunumu sağlamak için Delfin Thermoproff Yalıtım Astarı uygulandıktan sonra Delfin Thermoproff uygulanabilir. 

10- Ürünün içiği nedir, kimyasal kullanıyor musunuz ?

Delfin Thermoproff %98 oranında doğaldır. Delfin Thermoproff içinde bulunan gözenekli ve nefes alabilen, açık hücre hafifleştirilmiş agrega, volkanik ve yapay taşlardan, inorganik maddelerden oluşan sıva ve harç formunda üretilen doğal yalıtım malzemesidir.

11- Delfin Thermoproff  ile hangi yüzeylerde uygulama yapılır? 

Tuğla, bims, gazbeton v.b. yüzeylerde kara sıva gibi yüzey hazırlığı gerektirmeden direkt uygulanabilir.  Ayrıca kara sıva yapılmış yüzeylere de kolaylıkla uygulanır. Boyalı yüzeylerde de uygulama yapılır. Alçıpan ve alçı sıvalı yüzeylerde de uygulanır. 

12- Delfin Thermoproff  siparişi verildikten sonra ne kadar sürede teslim edilir?

Türkiye sınırları içerisinde verilen siparişlerde teslim süresi 3 ile 10 iş günü arasında değişiklik göstermektedir.  Yurt dışı siparişlerinde ise sipariş verilen ülkeye göre bu değişiklik göstermektedir. 

13- Delfin Thermoproff  Uygulamasını kime yaptırabilirim?

Türkiye genelinde bayilik ağımız bulunmaktadır. Uygulamayı bulunduğunuz ildeki bayimize yaptırabilirsiniz. 

14- Delfin Thermoproff sarfiyatı nasıldır? 

Kullanılacak alana göre m² sarfiyatı farklılık göstermektedir.  15 kg’lık bir torba, 2 cm’den az olmamak şartı ile Tuğla, Bims, Ytong gibi yüzeylerde 1,3 - 1,5 m², boyalı ve hazır yüzeylerde 1,8 - 2 m² yer yapmaktadır.  Kullanmak istediğiniz alanlarda, makine/teknik hacim/asansör daireleri perde yüzey alanları ile konut mahal yüzeyleri arasında kalan duvarlar için rahatlıkla uygulanır. 

15- Delfin Thermoproff ile hangi sınıf enerji kimlik belgesi alınır? 

Delfin Thermoproff ile B ya da C sınıfı enerji kimlik belgesi alabilirsiniz? 

16- Delfin Thermoproff’un diğer yalıtım sistemlerine göre avantajları nelerdir?

Delfin Thermoproff; Isı, Ses, Yangın ve Neme karşı yüksek yalıtımlı doğal yalıtım harıcıdır. Tek bir ürün ile dört yalıtım özelliği sunmaktadır.  A1 sınıfı yanmaz özelliğe sahiptir. Ekolojiktir.  . Nefes alabilen yapıya sahiptir.  Nem, rutubet, mantar gibi binaya zarar veren etkenleri ortadan kaldırır. Zamanla mukavemeti arttığı için bina ömrü ile eş değer garanti süresine sahiptir.  Bina onarım masraflarını engeller.  Hafif yapısı ile binaya ekstra yük bindirmez.  

Delfin Thermoproff bina kabuğunuzu oluşturduğu için ısı köprülerine neden olmaz sürdürülebilir enerji verimliliğini maximum düzeyde devamlılığını sağlar. 

Kimyasal maddeler barındırmadığı için çevre ve dünya kirliliğine neden olan kimyasal gaz salınımı yoktur. Doğa da kendiliğinden bütünleşerek geri dönüşüm sağlar. 

17- Delfin Thermoproff sadece mala yardımı ile mi uygulanır? Uygulamada makine kullanabilir miyiz?

Delfin Thermoproff mala yardımı ile uygulanabileceği gibi Pistonlu kara sıva makinası kullanabilirsiniz. Başka bir makine kullanmamanız önemle tavsiye edilir.   

18- Delfin Thermoproff Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyat kitabında yer almakta mıdır?

Delfin Thermoproff  Doğal Yalıtım Sıvası olarak  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı birim fiyat kitabında er almaktadır.Y27.562/13-14-15 

19- Delfin Thermoproff UTO onaylı raporunuz var mıdır?

Ürünlerimiz TS EN 998-1 standardına  uygun bir şekilde üretimi  yapıtlmakta olup TSE kuruluşu tarafından belgelendirilmiştir. Ayrıca UTO onaylı raporumuz da mevcuttur.

20-  Delfin Thermoproff sadece iç ve dış cephelerde mi kullanılmaktadır ?

Delfin Thermoproff   bina temellerinde, perde duvarlarda, bodrumlarda, duvar birleşimlerinde, çatılarda, asansör kulelerinde, teraslarda, otopark üstlerinde, vb. olmak üzere kullanım alanları geniş bir yelpaze sunmaktadır. 

21- Delfin Thermoproff ile dışarıdan gelen sesler için yalıtımın sağlar mı ?

2 cm kalınlıkta uygulandığında 46 db ses yalıtımı sağlamaktadır.